KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143022
*
nr 1614 3022
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Signerad. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:10:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 18:09:32
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50
-
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03
-
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 7.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:56
-
6061 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bogserbåt. Ol..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:53
-
6049 Oljemålning
Rebecka Lagercrantz (1972), Signerad Becka, Läsand..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:52
*
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Läs mer om Bengt Pettersson
nr 1614 3022
Bengt Pettersson
(1929-2010), Sverige
Oljemålning, Bengt Pettersson (1929-2010), " Blomstertid". Signerad. Olja på pannå, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 18:09:32 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Bengt Pettersson
Bengt Pettersson, svensk bildkonstnär född i Esklistuna 1929, död i Södertälje 2010.Läs mer om Bengt Pettersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt pettersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6033 Oljemålning
Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:50 -
6032 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Torghandel. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:03 -
6030 Oljemålning
Fritz Sjöström (1923-1996), Sverige. Monogramsigne..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:22
-
1022 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, badar..//
Aktuellt bud: 7.600 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:56 -
6061 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bogserbåt. Ol..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:53 -
6049 Oljemålning
Rebecka Lagercrantz (1972), Signerad Becka, Läsand..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:52